Site icon Kamil Wyremski

Framework Materialize

Logo Materialize

Wpis ten poświęcony jest frameworkowi CSS o nazwie Materialize.

Dokumentacja techniczna znajduje się pod adresem: https://materializecss.com/

Jako, że Twitter Bootstrap zaczął mi się już trochę nudzić, postanowiłem przetestować inne frameworki CSS. Jednym z nich był Materialize. Został on wykorzystany przy tworzeniu skryptu do stron z obrazkami i filmami Cuadro, demo skryptu pod adresem https://cuadro.itworksbetter.net/

Jest to podobnie jak Twitter Bootstrap, zestaw stylów CSS i skryptów JavaScript, który ma za zadanie ułatwić i przyśpieszyć tworzenie stron www. Opiera się on na tzw. Material Design który został opracowany przez firmę Google. Zasady Material Design stosowane są w wielu miejscach, m.in. w aplikacjach na system Android.

To tyle wstępu. Poniżej przedstawiam podstawowe cechy tego frameworka:

Niestety, mimo że upłynęło już kilka miesięcy od kiedy stworzyłem skrypt oparty na Materialize, to nadal jest dostępna ta sama wersja: 1.0.0. Czyżby zrezygnowano już z aktualizacji tego frameworka?

Moim zdaniem to ciekawa alternatywa na małe projekty, żeby odróżnić się od reszty i nadać pewien klimat, jednak przy poważniejszych projektach jednak zostaję przy Bootstrap – jest on nowocześniejszy i cały czas aktualizowany. A co wy myślicie?

Exit mobile version