Poniżej zamieszczam różne porady i odpowiedzi dotyczące skryptów stron www mojego autorstwa.
Co jest potrzebne do instalacji skryptu?
Do instalacji skryptu potrzebne są dane do konta FTP (serwer, nazwa użytkownika i hasło) oraz do bazy danych MySQL (serwer, nazwa bazy, nazwa użytkownika i hasło). Praktycznie każdy hostingodawca udostępnia instrukcję jak wygenerować te dane. W przypadku problemów proszę o kontakt z administratorem serwera.
Co to jest cron?
Cron to są automatyczne zadania uruchamiane na serwerze co daną ilość czasu. Dzięki temu skrypt może raz dziennie np sprawdzać które ogłoszenia wygasły i je wyłączać. Po instalacji skryptu niezbędne jest uruchomienie zadania crona dla jednego lub więcej plików (zależnie od skryptu). Tutaj podobnie jak wyżej, w dokumentacji serwera powinna być informacja jak to zrobić. Na każdym serwerze ta czynność wygląda trochę inaczej.
Co zrobić żeby moja strona pojawiła się w wyszukiwarce Google?
Zapraszam na mój wpis dotyczący pozycjonowania: Co zrobić żeby strona była widoczna w wyszukiwarce Google
Czy mogę dowolnie samodzielnie modyfikować kod skryptu?
Tak, zachowując wszystkie informacje dotyczące autora oprogramowania. Należy pamiętać, że zmodyfikowanych kopii nie można odsprzedawać. Modyfikacje dokonane przez autora skryptu są odpłatne.
Czy zakupiony skrypt mogę instalować na kilku domenach?
Jeśli nie zaznaczono inaczej, licencja na skrypt jest udzielana na jedną domenę. Aby używać skryptu na kilku domenach, należy zakupić kolejne licencje. Przy większej ilości są dostępne rabaty.
Mam problem z podłączeniem logowania przez Facebook / Google, płatności, reklam AdSense itd.
Skrypty umożliwiają integrację z zewnętrznymi portalami i systemami płatności. Do każdego skryptu jest udostępniania instrukcja integracji. Niestety, to nie od autora skryptu zależy jak integracja wygląda w tych zewnętrznych systemach. W przypadku problemów z integracją proszę o bezpośredni kontakt z dostarczycielem danej usługi (Facebook, Google, operator danego systemu płatności, itd).
Przesyłanie autorowi skryptu danych logowania do tych serwisów mija się z celem. Ze względu na inną lokalizację geograficzną dany portal zada przy logowaniu pytanie uwierzytelniające na które autor skryptu nie będzie w stanie odpowiedzieć:)
Co to jest kod reklamy?
Jest to kod html, javascript, flash (jeśli ktoś jeszcze tego używa), który udostępnia reklamodawca. Kod taki należy wkleić w odpowiednim miejscu w panelu administracyjnym (CMS), aby zacząć wyświetlanie reklamy na stronie skryptu.
Co zrobić żeby klienci zaczęli dodawać oferty na moją stronę?
Doświadczenie pokazuje że klienci nie dodają ofert na stronę która jest prawie pusta. Dlatego polecam ręcznie dodać przynajmniej kilkadziesiąt ogłoszeń. Można do tego celu poprosić znajomych, rodzinę itd.
Sugeruje także żeby portal na początku był darmowy, najwyżej odpłatne promowanie ogłoszeń. Wprowadzenie wysokich opłat na początku może zniechęcić użytkowników.
Dodanie na stronę zbyt wielu reklam, szczególnie dużych banerów także może skutecznie zniechęcić użytkowników do dodawania ogłoszeń.
Podobnie błędy stylistyczne i ortograficzne w opisach, regulaminie, polityce prywatności albo pisanie wszystko dużymi literami nie świadczy dobrze o stronie.
Zobacz też: Instrukcja instalacji i konfiguracji skryptów